לייעוץ ללא התחייבות: 055-9704235
רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית מדי שנה מוגשות אלפי תביעות בגין רשלנות רפואית, כנגד מוסדות רפואיים, רופאים, ושאר אנשי צוות המגישים שירותים רפואיים לבתי המשפט בישראל. תחום המשפט העוסק ברשלנות רפואית
רשלנות רפואית על מנת לטפל באופן המיטבי ביותר בתביעה בגין רשלנות רפואית, בעיקר במקרים מורכבים בהם נגרמו פגיעות גוף קשות, דרוש עורך דין מיומן ובעל ניסיון רב בתחום שיידע להעניק

עורך דין רשלנות רפואית מטפל בתיקים מורכבים היכולים לסייע לנפגעים בטיפול ובשיקום בעקבות מצבם הרפואי. עורך הדין יעקב שקלאר הינו מומחה בתביעות רשלנות רפואית וייצוג נפגעים בבתי המשפט

רשלנות רפואית משתייכת לתחום המשפטי של נזיקין ובאופן ספציפי לתחום של נזקי גוף. משמעותה של רשלנות רפואית היא נזק משמעותי שנגרם לגוף האדם בעקבות טיפול רפואי שאינו מתאים לנורמות המקובלות בעולם הרפואה. עם זאת, לא כל המקרים של נזקי גוף בעקבות טיפול רפואי נחשבים לרשלנות רפואית. תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית הוא לזהות מקרים של רשלנות ולייצג את התובעים כנגד הגוף הרפואי שבו התרחשה הרשלנות.

דוגמה למקרה של רשלנות רפואית

דוגמה למקרה של רשלנות רפואית היא אדם שהגיע עם תלונה על כאבים באזור מסוים, אך הרופא המטפל לא שלח אותו לבדיקה מתאימה ולכן לא התגלתה אצלו בזמן מחלה ממארת. ייתכן ובבדיקה זו ניתן היה לאתר את המחלה בעוד מועד ולמנוע נזק רפואי מסכן חיים. דוגמה נוספת היא של יולדת שבמהלך הלידה הובהלה שלא לצורך לניתוח קיסרי, בעקבותיו נגרמו לה נזקי גוף שונים. עורך דין רשלנות רפואית מומחה יוכל לבחון האם ההחלטה שקיבל הצוות הרפואי התקבלה עקב רשלנות והאם ישנה עילה לתביעה.

אולי יעניין אתכם גם:

עו״ד פלילי יעקב שקלאר>>

עורך דין מומלץ לדיני משפחה>>

תכונותיו של עורך דין רשלנות רפואית

כדי שיוכל לנתח את המקרה באופן מקצועי ולהצביע על קשר סיבתי רפואי-משפטי, על עורך דין רשלנות רפואית להיות בעל ידע מקצועי נרחב בתחום של משפט ורפואה. לצד הידע והניסיון המקצועי, עליו להיות בעל רגישות אישית גדולה, מאחר ותיקים של רשלנות רפואית הם כולם תיקים מורכבים הכוללים סיפורים אישיים רגישים. עורך דין רשלנות רפואית יאזין לסיפור בסבלנות גדולה ויידע לשאול את השאלות הנכונות. בעזרת הידע העדכני שבידיו, הן במשפט והן ברפואה, הוא ינתח את התיק ויפנה אותו למומחים הרפואיים המתאימים לצורך קבלת חוות דעת מקצועית מבוססת, עליה יבנה את תיק התביעה. לאחר מכן ייצג את התובע בבית המשפט.

תביעות רשלנות רפואית מתנהלות מול גופים גדולים וחזקים

למרות שרשלנות רפואית מתרחשת על ידי צוות רפואי, תביעות רשלנות רפואית מתנהלות ברוב המקרים מול גופים רפואיים גדולים בהם קרתה הרשלנות, למשל: בתי חולים וקופות חולים. את הגופים הללו מייצגות חברות ביטוח ועורכי דין מיומנים שלא יחסכו בשום אמצעי על מנת לנצח בתביעה ולהימנע מתשלום של פיצוי גבוה ומשמעותי. מכאן, שעל התביעות שמגיש עורך דין רשלנות רפואית המייצג את התובעים, להיות מוקפדות ומנוסחות כראוי ובצורה מקצועית המגובה בחוות דעת רפואיות מעולות.

תפקידו של המומחה הרפואי במהלך התביעה

בכל תביעת רשלנות רפואית נדרשת חוות דעת של מומחה רפואי בתחום שבו התרחשה הרשלנות. למשל: מומחה ריאות, מומחה לב, מומחה באורתופדיה, מומחה ברפואת נשים ומיילדות, וכדומה. עורך דין רשלנות רפואית נדרש לבחור את המומחה הרפואי המתאים, שיכתוב חוות דעת מקצועית ויסודית על הכשלים שהתרחשו במהלך הטיפול. לצורך כך, מכין עורך הדין שאלות מקצועיות שידייקו את חוות הדעת בהתאם לכל תיק ותיק. בהמשך, יידרש עורך הדין לרשלנות רפואית לחקור על דוכן העדים גם את העד המומחה שתציג ההגנה.

הליך התביעה בתיקי רשלנות רפואית

לא כל התיקים של רשלנות רפואית יגיעו בסופו של דבר לבית המשפט. ראשית, רק תיקים שנבחנו היטב על ידי עורך דין רשלנות רפואית ונמצאו מתאימים ימשיכו להליך של הגשת תביעה. שנית, בחלק מהתיקים חוות הדעת של המומחה שייבחר עורך הדין תספיק כדי לשכנע את חברות הביטוח של הגוף הרפואי הנתבע כי עליהן לשלם פיצוי הולם כבר בשלב מוקדם של ההליך המשפטי. במקרים אחרים יעדיפו חברות הביטוח הללו לנהל הליך גישור מחוץ לכותלי בית המשפט. חלק מהתיקים אכן יגיעו בסופו של דבר להתנהל בבית המשפט. התנהלות זו נדרשת בייצוג מקצועי ובהפגנת ידע משפטי-רפואי עדכני וניסיון רב בליטיגציה (ייצוג בבית משפט).

צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
Skip to content