לייעוץ ללא התחייבות: 055-9704235
איך לשמור על זכויותיך בהליך גירושין? המדריך למתגרש – זכויות גירושין

איך לשמור על זכויותיך בהליך גירושין? המדריך למתגרש – זכויות גירושין

איך לשמור על זכויותיך בהליך גירושין? המדריך למתגרש – זכויות גירושין

גירושין הוא עניין משפטי מורכב שאין להקל בו כלל. ניהול נכון של הליך גירושין יכול להיות ההבדל בין הצלחה ושמירה על זכויות שלך, לבין כישלון ופגיעה בעתידך הכלכלי ובשאר זכויותיך.

הרבה מהזוגות, העומדים בפני גירושין, ממהרים לקבל החלטות פזיזות מבלי להבין שיש לכך השלכות כלכליות ומשפחתיות. ממקום של חיפזון וללא חשיבה קדימה, נוצר נזק.

אצל הבעל, כישלון עלול להביא למצוקה כלכלית וקשיים כספיים במידה וייפסקו לו מזונות בסכומים גבוהים, ומנגד במידה ואישה תוותר על זכויותיה, היא תאלץ להתמודד עם מזונות נמוכים והסדרי ראייה שקשה לעמוד בהם, דבר שיוביל לקושי בפרנסתה את ילדיה והמשך מריבות בעתיד

אז החלטת להתגרש. ומה עכשיו? מה עושים? במיוחד בשבילך הבאנו כמה דברים שחשוב לדעת:

  1. קיבלת החלטה להתגרש – אל תרוץ לספר לחבר’ה לחברים – חשאיות בשלב זה מאוד חשובה. צד המקדים את האחר בתביעותיו, יוצר לעצמו יתרון משמעותי בניהול ההליך המשפטי.
  2. בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה? רבים מהגברים חושבים שאם ימהרו להקדים את האישה ויגישו את תביעתם בבית הדין הרבני, הרי שהם ירוויחו מכך. באותה מידה האישה נוטה לחשוב שבית המשפט יפסוק לה יותר מאשר בית הדין הרבני. ובכן מחשבה זו שגויה ובחלק מהמקרים עלולה לגרום ליותר לנזק מאשר לתועלת. לכן הכרחי להתייעץ עם עו”ד כדי להבין לאן יש להגיש את התביעות במקרה שלך.
  3. תיעוד מסמכים בכל הקשור לנכסים שלכם – דירה, רכב, חשבונות מכל סוג, קופות גמל וכדומה, וזאת במטרה להוכיח קיומם. בבוא הרגע לחלק את הרכוש בין בני הזוג הצגת מסמך ובו תיעוד הרכוש מסייעת בתוצאת ההליך לטובתך. כמובן שאיסוף המסמכים חייב להיעשות באופן חוקי.
  4. האם עליי לעזוב את הבית? גם בעת סכסוך, קשה לצדדים לעזוב את הבית במחשבה שאם יעשו כן יאבדו את הזכויות המגיעות להם בבית. לכן, הבעל מחליט למרר את חייה של האישה כדי לגרום לה לצאת מהבית, ואילו האישה מוציאה כנגד הבעל צווי הרחקה ומגישה תלונות במשטרה הכל כדי לתפוס חזקה ובכך לחשוב שהם בשליטה. נקודה זו רגישה מאוד, ולכן חשוב לדעת כיצד לתכנן עזיבה נכונה מהבית.
  5. מזונות ילדים – זו נקודה כואבת אצל שני הצדדים. פסיקה למזונות גבוהים או נמוכים יכולה לגרום לנזק כספי אצל כל אחד מבני הזוג מאחר ומדובר בתקופה של שנים. ואולם, התייעצות עם עורך דין יכולה לשנות מצב זה.

 

ומה באשר למשמורת ילדים משותפת או הסדרי ראייה? איך ההחלטה משפיעה על מזונות ילדים?– האם נכון לתבוע אותה משמורת משותפת בכל מקרה? והברחה של כספים ורכוש, האם יש בכך למנוע מהצד השני את המגיע לו? האם למהר ולפתוח חשבון בנק נפרד? ואיך מזהים אם הצד השני לא עובד עליך מרמה אותך כדי “להרדים” אותך רגע לפני שמגישע תביעות בעצמו נגדך?

ומה באשר לזוגות שאינם יהודים? האם זכויותיהם שונות? האם החוקים לגביהם שונים?

כדי להשיב על כך ולהימנע מנזקים שיותירו אותך כמעט בלא כלום, הכרחי להתייעץ עם עורך דין מומחה.

למשרדינו ניסיון עשיר בייצוג לקוחות בתחום המשפחה והגירושין ומעניק לכל אחד מהם יחס מקצועי, אישי וזמין. אנו הכתובת הנכונה להקל עליך בקבלת החלטות ובהבנת ההליך המשפטי.

הסכם גירושין

צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
Skip to content