לייעוץ ללא התחייבות: 055-9704235
הורי הזמר התפרצו על החשוד ברצח בנם: “הוא שטן”

הורי הזמר התפרצו על החשוד ברצח בנם: “הוא שטן”

הורי הזמר התפרצו על החשוד ברצח בנם: “הוא שטן”

news.walla.co.il

בהארכת מעצרו של אדוארד יצחקבייב, החשוד מרכזי ברצח הזמר והשחקן רומן סמחייב, התפרצו לעברו הוריו של סמחייב שנכחו באולם. החשוד הודה בירי וטען כי מדובר בהגנה עצמית. “כל עוד אני חיה, אני לא אתן לו לחיות”

אדוארד יצחקבייב, החשוד מרכזי ברצח הזמר והשחקן רומן סמחייב, ובניסיון הרצח של אחיו, סורין, הובא היום (רביעי) להארכת מעצרו בבית המשפט השלום בראשון לציון. במהלך הדיון התפרץ לעברו אביהם של השניים, יוסי, וזעק “תסתכל לי בעיניים. תסתכל לנו בעיניים, פחדן!, תסתכל לי בעיניים!, תוריד את כיסוי הראש, כלב!”. הוא קרא לעברו בשמו הפרטי, “אדי”, פרט המעיד על היכרות מוקדמת, ואמר שוב ושוב, “תרים את העיניים שלך ותסתכל עליי!, תהיה גבר, כלב!”.

גם אמו של הנרצח, סבטלנה, לא חסכה את זעמה וזעקה בפני הנוכחים, “הוא שקרן, הוא בנאדם לא בנאדם, הוא הכול משקר. הוא רוצה לחיות קל אבל לא מצליח. כל עוד אני חיה, אני לא אתן לו לחיות לבנאדם הזה, הוא שטן”.

סנגורו של יצחקבייב, עורך הדין יעקב שקלאר, טען בפני השופט כי מרשו חושש לחייו, וכי בני משפחת סמחייב “מהלכים עליו אימים”. לאור זאת, הוא טען, מרשו מתקשה להמשיך בדיון.

אתמול הסגיר עצמו יצחקבייב למשטרה ובחקירתו הודה כי ירה בסמחייב, אך טען כי מדובר בהגנה עצמית. לטענתו, אחיו של סמחייב, סורין, איים עליו באקדח בחדר מבודד במועדון שבו בילו בליל הרצח, והוא ירה בסמחייב כשניסה להגן על חייו.

סמחייב נרצח לפני כ-40 יום באולם שמחות בראשון לציון. החשוד ברצח נמלט מהמקום לאחר הרצח והמשטרה ניהלה אחריו מצוד. זמן קצר לאחר הרצח עצרה המשטרה שבעה חשודים. בין החשודים, בעלי אולם השמחות שבו נרצח סמחייב. כל שלבי הרצח תועדו בזכות צילומי מצלמות האבטחה של האולם, תחנת הדלק הסמוכה ועסקים נוספים. על פי החשד, הרקע לאירוע הוא סכסוך כספי.

עו”ד שקלאר סיפר כי מרשו ירה בסמחייב לאחר שאחיו של סמחיב, סורין, כיוון לעברו אקדח. “החשוד בילה באותו לילה במועדון שאליו הוזמן על ידי הבעלים. הוא ישב בשולחן גדול, ניהל דיאלוג עם הזמר, רקדו ושתו ולא תועד שום אירוע או ויכוח במצלמות”, הוא אמר. לאחר מכן, המשיך עו”ד פלילי שקלאר וסיפר, עזב יצחקבייב את המקום עם ידידה, ובדרך החוצה פנה אליו סמחייב והזמין אותו לחזור למועדון ולשתות עמו. בשלב מסוים ביקש ממנו סמחייב לעלות לחדר בקומה השנייה של המועדון. השניים נכנסו לחדר, ואז נכנס לשם גם אחיו של הזמר, סורין, שלדברי עו”ד פלילי שקלאר, שלף אקדח ודרך אותו על מנת לירות במרשו. יצחקבייב תפס את ידו של סורין, ותוך כדי נסיגה “ירה בו מתוך הגנה עצמית ובלית ברירה”.

השופט עמית מיכלס דחה את גרסת החשוד וכתב בהחלטתו בין היתר כי “בשלב זה ניתן לומר כי גרסתו אינה עולה בקנה אחד עם המסמכים שהוגשו בפניי וגם אינה מתיישבת עם העובדה שהוא נמלט מהמשטרה במשך 40 יום”. השופט האריך את מעצרו של יצחקבייב ב-11 ימים. בתום הדיון פנתה האם סבטלנה לאחד השוטרים שנכחו באולם, נישקה את ידו, וביקשה ממנו שיביא להרשעתו.

news.walla.co.il

 

 

צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
Skip to content