לייעוץ ללא התחייבות: 055-9704231
אלימות במשפחה

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה

עבירות אלימות במשפחה נחשבות לענף משפטי אשר עומד בפני עצמו, וניתן לראות זאת בחקיקה ניכרת ובגישה מקפידה של הרשויות באשר לעבירות אלו. עבירות אלו, המשויכות לדין הפלילי, כוללות אי – אלו סכסוכים, מאבקים ורבליים ופיזיים, הפרות אמון, קשרי תלות, אמוציות ומה לא. מעל לכל, מרחפת העבודה הרגישה כי מדובר בעבירות שפגעו באנשים קרובים זה לזה, לרבות ילדים אשר קשורים באופן הדוק לנפגעים ולמבצעי העבירות.

עבירות אלימות במשפחה ועונשן

בתחילת העשור האחרון של המאה הקודמת, חוקקה במדינת ישראל את ‘חוק למניעת אלימות במשפחה’, אשר אמור לגבי תקיפות בקרב המשפחה. החוק מגדיר בפרוטרוט מהו בן משפחה. הסעיף הראשון לחוק, קובע כי בן משפחה הינו בן זוג נשוי, בן זוג, ידוע בציבור, הורה, אחיות ואחים, סבא וסבתא, גיסות וגיסים, אחיינים ואחייניות, דודים ודודות, וכן קטינים חסרי ישע הנמצאים בהשגחת מבוגר האמון על צרכו. בניגוד לעבירות תקיפה סתמיות רגילות אשר עלולות לגרום למאסר של עד שנתיים, עבירות אלימות במשפחה עלולות לגרום למאסר לש עד ארבע שנים. במידה והעבירות כוללות חבלה של ממש, העונש עלול לעלות לשש שנים (תקיפת בן זוג) ואף שבע שנים (חסר ישע), לעומת שלוש שנים מקסימליות כמאסר על תקיפה רגילה הכוללת חבלה.

ייצוג עבירות אלימות – משרד עורכי דין יעקב שקלאר

בחירת עורך דין פלילי אלימות במשפחה אינה מלאכה פשוטה. חשוב לאתר עורך דין אשר מחד יבצע את עבודתו במקצועיות וללא רבב, ומאידך יגלה רגישות כלפי הנושא. כדאי לשאול מכרים ובני משפחה על עורך דין מומלץ, לקרוא ביקורות וחוות דעת אודות טיב עורך הדין הפוטנציאלי, לערוך עמו פגישה ראשונית ולהתרשם ממנו. משרד עורכי הדין בראשותו של עורך הדין יעקב שקלאר מקבל ביקורות יוצאות מגדר הרגיל הן על טיב ואיכות השירות, והן על היחס האדיב שמקבל כל לקוח. עורך דין שקלאר נחשב לאחד מעורכי הדין הפליליים הטובים בארץ, כאשר נבחר לא אחת לרשימת שמונת עורכי הדים הפליליים המשפיעים בארץ. כל לקוח המגיע למשרד נהנה מליווי אישי ומקצועי החל מרגע הפגישה, דרך סיום ההליך המשפטי ואף לאחריו.

צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.