לייעוץ ללא התחייבות: 055-9704235
עורך דין פלילי אונס

עורך דין פלילי אונס

עורך דין פלילי אונס

עו”ד פלילי אונס

סעיף 345 לחוק העונשין, שכותרתו ‘אינוס’ מעניק הגנה לקרבן אשר נפגע בעבירות אונס. הסעיף עמוס באי – אלו תיקונים אשר המחוקק הוסיף ושינה במהלך השנים, בכדי למקסם את ההגנה לקרבן. ככלל, אונס מתפרש לרוב כבעילה שלא בהסכמה חופשית, דהיינו החדרת איבר גוף או חפץ לאיבר מינה של האישה בשעה שהיא מצידה מתנגדת למעשה זה. הרשויות רואות בחומרה רבה כל תלונה בעלת רקע של הטרדה מינית, וודאי כאשר מדובר בעבירות אונס. לא לשווא העונש המרבי על עבירות אונס עלול להגיע ל16 שנות מאסר, ולעיתים אף ל20 שנות מאסר. רצוי לפנות ישירות לעורך דין פלילי אונס בהקשר של כל עבירת אונס באשר היא.

עבירות אונס

ככלל, קיימים ספר תנאים הכרחיים לצורך הגדרת מעשה מסוים כ’אונס’:

  • בעילה: על מנת שמעשה יוגדר כאונס, הוא חייב לכלול החדרת איבר או לחלופין חפץ כלשהו לאיבר מינה של האישה או הילדה הנתקפת. (באם מדובר בגבר או בילד, החוק מגדיר את המעשה כמעשה סדום. יחד עם זאת, עונשו של המצבע מעשה סדום זהה לא אחת לעונש בגין אונס).
  • היעדר הסכמה: כל עבירת אונס מחויבת לכלול אי – הסכמה לחדירה המינית, מצד האישה הנפגעת. היעדר ההסכמה אינו מחויב להיות אקטיבי, דהיינו אמירה מצד האישה או התנגדות פיזית; גם אפאתיות או פסיביות מצד האישה, כלומר- אי – שיתוף פעולה, מוגדרת כהיעדר הסכמה. לא אחת נשמעות טענות בבתי המשפט דוגמת ‘לא רציתי להתנגד כדי שלא יפגע בי’ אשר מתקבלות כלגיטימיות לטענת היעדר ההסכמה.

ייתכנו מקרים אשר ניתן יהיה לחשוב בנקל כי אינם נחשבים אונס, אולם גם הם עלולים להיחשב כך:

  • בעילה תוך ניצול מחלה נפשית או לקות שכלית: גם באם הבעילה נעשתה בהסכמה, הרי שהאישה אינה מודעת למתרחש סביבה, ולפיכך המעשה יחשב לרוב כאונס.
  • בעילת קטינה מתחת לגיל 14: כל בעילה של ילדה שלא מלאו לה 14 שנה, ככל שהבועל מודע לגיל הילדה, נחשבת כאונס. זאת, מפאת שהחוק מגדיר כי בגיל זה הילדה אינה מודעת למעשיה. לפיכך, גם אם הבעילה לכאורה נעשית בהסכמה, המעשה עלול להיחשב כעבירת אונס.
  • בעילה במרמה: בעילה שהושגה בשל מרמה מצד הבועל, כגון זהות בדויה, תחפושת ועוד, אשר לא הייתה נעשית בהסכמה לולא המרמה, תיחשב כאונס.

עו”ד פלילי אונס זקוק לידע מקצועי רב בנוגע לעבירות מין ואונס מחד, ואינטרקציה אישית גבוהה, תכונת סבלנות והבעת אמפתיה מאידך, בשל רגישות העניין. חשוב לפיכך לאתר עורך דין מקצועי ובעל שם, דוגמת עורך הדין יעקב שקלאר, הנחשב לאחד מעורכי הדין הפליליים הטובים והמנוסים בארץ. לרשות עורך הדין שקלאר עומד משרד עורכי דין בתל אביב, והוא ייצג בעברו עשרות לקוחות

צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
Skip to content