על החקירה הוטל צו איסור פרסום. ב-2 בינואר עצרו חוקרי ימ”ר נגב את בורובסקי, תושב ראשון לציון בעברו. הוא נעצר במקום עבודתו במרכז הארץ. במהלך החקירה יוחסה לו עבירת רצח, ומעצרו הוארך מעת לעת, עד שהבוקר הוגש נגדו כאמור כתב אישום המייחס לו הריגה בלבד.

כתב האישום מתבסס על הודאתו של בורובסקי, שטוען כי ביצע את המיוחס לו מתוך הגנה עצמית. בתיק החקירה גם עדויות עדי ראייה שהבחינו בנאשם תוקף את בן עטר בשני חלקי האירוע, וכן צילומי אבטחה הממקמים את הנאשם בזירה.

למרות שהפרקליטות מציינת בכתב האישום ובבקשת המעצר עד תום ההליכים כי בורובסקי גרם באדישות למותו של בן עטר ואין כל ביסוס בחומר הראיות לטענתו כי ביצע את המיוחס מתוך הגנה עצמית – בסופו של דבר הראיות הספיקו להאשים אותו בעבירת הריגה בלבד ולא ברצח.

עוד עולה מבקשת המעצר, כי באמתחתו של בורובסקי, המיוצג על ידי עו”ד יעקב שקלאר, עבר פלילי הכולל הרשעות בעבירות רכוש, לרבות בעבירות שוד שביצע תוך הפעלת אלימות כלפי קטינים, בגינן אף ריצה מאסרים.

עו”ד שקלאר מסר בתגובה: “אין מדובר בעובדות נכונות כפי שמשתקפות מכתב האישום אלא שהמנוח הוא זה שתקף את הנאשם אשר התגונן בפניו ליד הקיוסק בו נפגשו לראשונה ועזב את הזירה על מנת להתרחק ולברוח מהמנוח, אלא שזה החליט לעקוב אחרי הנאשם תוך כדי שהוא רודף אחריו, מאיים עליו ברצח ומפחיד אותו, עד שהנאשם אשר היה חבול כתוצאה מהקטטה שנכפתה עליו, עצר וכדי להפסיק את התקיפה נתן למנוח עוד אגרוף אחד בלבד אשר הפיל את המנוח על הקרקע. כשראה הנאשם כי המנוח מחרחר, נבהל מאוד, הפך אותו טפח על פניו כדי להעיר אותו. או אז הגיע אנשים נוספים, ואחד מהם אמר לנאשם ש’זה בסדר’. בעקבות כך עזב הנאשם את הזירה ביודעו כי המנוח מטופל. מדובר בתקיפה חד סטרית של המנוח את הנאשם, כשזה מתגונן בפניו. בניגוד לאמור בכתב האישום לא היה כל שימוש בבקבוק בקטטה ליד הקיוסק והניצים התקוטטו ביניהם באופן הדדי, אשר אף גרם לחבלות אצל הנאשם, בידיהם החשופות בלבד. אנו סמוכים ובטוחים שלאחר קריאת חומרי הראיות נשחרר את הנאשם מהמעצר”. 

posta.co.il