עו״ד קובי שקלאר, שמייצג את ולדימיר ודורינה וינטה, וביצע הפנייה לנשיא ריבלין, והשרים אוחנה ודרעי, אמר בתגובה להחלטה: ״אני שמח עבור ההורים האומללים. החיבוק החם והאוהב שהם מקבלים מעם ישראל מסייע להם מאד להתגבר על הטרגדיה הקשה״

לכתבות נוספות בחדשות 13:

“שום דבר לא ינחם”: 17 שנות מאסר לסייעת שהרגה את יסמין וינטהזורקת ומכסה את כל גופה: תיעוד רגעיה האחרונים של יסמין וינטה”זה קו אדום”: כך הפכה מיקי כוכבת הילדים למובילת מחאת ההורים

עו’’ד קובי שקלר, המייצג את הוריה של יסמין וינטה
עו’’ד קובי שקלאר, המייצג את הוריה של יסמין וינטה | חדשות 13

המקרה אירע במאי אשתקד בפעוטון “משה והדב” שבפתח תקווה, כאשר יסמין הייתה בת שנתיים בלבד. לפי כתב האישום שהוגש בחודש יוני בשנה שעברה, הסייעת, תושבת ארעית מאוקראינה בת 23 שעבדה בגן הילדים בשלוש השנים האחרונות, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה על גופה של וינטה וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה. כמו כן, עולה מכתב האישום כי בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות, במה שהפך “כדבר שבשגרה”.

לפני שלושה ימים השתתפה דורינה במחאה “נגד ההתעללות בגיל הרך” בכיכר רבין שבתל אביב, ואמרה במהלכה: “חשבתי שאני מפקידה את יסמין בידיים בטוחות. אבל היא הייתה בידיה של מפלצת. ועכשיו היא איננה. עכשיו יש לי רק מחשבה אחת בראש: המוות של יסמין לא יהיה לשווא. מותה של הבת שלי הוא סמל למלחמה. אנחנו צריכים לצאת למלחמה ולשנות הכל עד שנדע שהילדים שלנו בידיים בטוחות”.

יסמין וינטה, הפעוטה מגן הילדים בפ’’ת
יסמין וינטה, הפעוטה מגן הילדים בפ’’ת | באדיבות המשפחה

כזכור, חוקרי המשטרה פתחו בחקירה לאחר מותה של התינוקת, חרף העובדה שעל הגופה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה לפיה אין חשד לפלילים. במהלך חיפוש שנערך בגן התגלתה מצלמת אבטחה, שתיעדה את האירוע.

בסרטון תועדה הסייעת אינה סקיבנקו סוחבת את התינוקת ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלויה באוויר לעבר מזרון המונח על הרצפה – שעליו היא משליכה אותה בחוזקה. בהמשך סקיבנקו נראית סוחבת תינוק נוסף, משכיבה אותו לצד התינוקת, לוקחת שמיכה, זורקת אותה על יסמין כך שכל גופה כוסה ונשכבת עליה עם פלג גופה העליון תוך שהיא צופה בטלפון הסלולרי שהיה בידיה.

עוד נראה בסרטון כי כאשר התינוקת החלה לזוז, הפכה אותה סקיבנקו פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע. המשטרה ציינה אז כי מחומר החקירה עלה החשד כי בפעולתה של הסייעת היא למעשה גרמה לתינוקת לחנק, שממנו מתה.

תיעוד רגעיה האחרונים של יסמין וינטה
תיעוד רגעיה האחרונים של יסמין וינטה | חדשות 13

לפני כשבועיים, גזר בית המשפט המחוזי מרכז 17 שנות מאסר בפועל על סקיבנקו במסגרת עסקת טיעון. עוד גזר בית המשפט על הסייעת 18 חודשי מאסר על תנאי, ותשלום קנס בגובה 120 אלף שקלים.

עורך דינה של סקיבנקו, קובי מרלגוב, מסר לאחר גזר הדין: “שום עונש מאסר לא יכול להשיב את יסמין לחיים, ושום פיצוי לא יפצה על האובדן. זו בדיוק הסיבה שאינה לקחה אחריות על מעשיה מתחילת החקירה ועד ליום מתן גזר הדין. בית המשפט דחה את דרישת המדינה להשית עליה 27 שנות מאסר והסתפק ב17 שנים בלבד, בהתחשב בגילה ועברה הנקי של מרשתי”.

תוכן מקורי: https://13news.co.il/item/news/domestic/articles/deri-vinta-315537/