לייעוץ ללא התחייבות: 055-9704235
אילו עבירות בצבא נחשבות פליליות

אילו עבירות בצבא נחשבות פליליות

עורך דין פלילי

למערכת המשפט הישראלית יש עבודה קשה. היא צריכה להחליט אילו עבירות בצה”ל נחשבות פליליות, ואילו לא, באילו מקרים יש להמתיק עונשים, באילו מקרים להחמיר בגזירת פסקי הדין ועוד. בין אם מדברים על מערכת המשפט האזרחית או הצהלית, בתי המשפט בד”כ עמוסים, מה שמחייב אתכם להיות מאוד מדויקים ועובדתיים במהלך התביעה או ההגנה המשפטית שלכם.

החוק הפלילי הצבאי הישראלי הלא הוא “חוק השיפוט הצבאי”. הוא המסגרת להגדרת עבירות בצה”ל. החוק קובע עבירות כפליליות או לא, על סמך סוג הנזק שהן גורמות לחברה, למסגרת הצהלית, לחיילים אחרים וכו’. עבירות הגורמות לנזק עצום לחברה או למסגרת נחשבות פליליות, בעוד עבירות קלות אינן נחשבות פליליות לפי חוק זה. הנה כל מה שצריך לדעת לפני שמאתרים עורך דין צבאי מומלץ לתביעתכם או הגנתכם. הנה כל המידע לפניכם:

עבירות פליליות בצה”ל – מה הן?

ישנן עבירות רבות המסווגות כפליליות לפי החוק הצבאי. עבירות אלו כוללות בין היתר: תקיפת קצין בכיר (לרוב מדובר על תקיפה פיזית ולא מילולית). כמו כן, מתן שירותים להשכרה ללא רשות צהלית יכולה להיחשב בתור עבירה פלילית. מה עוד חשוב לדעת לפני קבלת סיוע של עורך דין צבאי מומלץ בצה”ל? המשיכו לקרוא.

אכזריות לאנשים, אלימות כללית, אי ציות חמור לפקודות ועוד, אלו עשויות להיחשב גם הן עבירות פליליות. עורכי דין צבאיים חשובים להפליא בצה”ל. אנשי מקצוע אלו יכולים לסייע לחיילים ובני משפחותיהם לפתוח בתביעה אזרחית נגד הממשלה לפיצוי על פציעות שנגרמו במהלך השירות. כמו כן, עורך דין צבאי מומלץ למקרים שבהם נדרשת הגנה משפטית. חשוב למצוא עורך דין צבאי טוב, כדי שתדעו אילו עבירות בצה”ל נחשבות פליליות ומה חשוב לבדוק לפני שכירת אחד.

באילו מקרים נוספים נצטרך עורך דין צבאי מומלץ?

עבירות פליליות, אשר נושאות סנקציות חמורות יותר מעבירות מנהליות, כגון פיטורין משירות או מאסר אפילו – מחייבות סיוע של עורך דין צבאי מומלץ. כמו כן, עבירות משמעת חמורות, הגוררות עונשי מאסר (עד שלוש שנים) – גם מצריכות סיוע של עו”ד צבאי מנוסה.

לפני שכירת עורך דין צבאי, עדיף גם להבהיר האם יש או אין אפשרות לחזור חזרה לשירות הצבאי. לא פעם, עבירות פליליות מובילות לסיום השירות הצבאי, בים אם מדובר בשירות סדיר או שמא מדובר בשירות קבע.

עוד עבירות פליליות בצה”ל – מה הן?

פשעים צבאיים נגד רכוש ואדם, הסתה פלילית, שימוש לרעה בסמכות, ניצול מיני או תקיפה מינית, הפצת מידע כוזב על אדם, שיבוש הליכי משפט, סחיטה וצורות אחרות של סחטנות – כל אלו עשויות להיחשב עבירות פליליות בצה”ל. אם חלילה נחשדתם או הואשמתם בעבירות פליליות, קבלו כעת סיוע מאת עורך דין צבאי מומלץ להגנה משפטית בצבא.

צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
Skip to content