לייעוץ ללא התחייבות: 055-9704235
מחיקת רישום פלילי

מחיקת רישום פלילי

תמונה של מחיקת רישום פלילי

מחיקת רישום פלילי איך זה מתבצע? כשיש לכם עבר נקי, ללא רישום פלילי, כל הדלתות לעתיד מוצלח פתוחות לפניכם. לא כך הדבר אם חלילה יש לכם רישום פלילי.

ככול שאתם צעירים יותר, כך ההשפעה של הרישום הפלילי חמורה יותר, וכמובן גם תלוי במקצוע שלכם. למשל, עורכי דין, רופאים או עובדי מדינה יכולים להיפגע יותר מרישומים פליליים, וינסו לעשות הכול כדי למחוק את העבר הפלילי שלהם.

מחיקת רישום משטרתי אפשרית לפי החוק, בנסיבות מיוחדות ובהזדמנויות מסוימות שבהן ניתן לנקות את התיעוד הפלילי.

מהו רישום פלילי?

רישום פלילי הוא תיעוד ממוחשב של המידע הנוגע לעבירות ולהרשעות שנרשמו לחובתו של אדם, כולל העונש שהושת עליו בגין עבירות אלה. מידע זה כולל בין היתר:

  • רישום מאסר
  • צווים
  • קנסות

בנוסף, במאגר זה נשמרים גם תיקים הממתינים לבירור דין. כלומר, למרות שהאדם לא הורשע, עדיין יהיה לו רישום פלילי בגין המעשה שעדיין נמצא בהליכים.

מחיקת רישום פלילי – בקשה לקבל את התיעוד על הרישום הפלילי

לכל אדם בישראל יש זכות לבקש מכול תחנת משטרה תדפיס של המידע הנוגע לרישום הפלילי שלו (בגין עבירות על החוק הפלילי או בגין עבירות תנועה).

בדרך כלל, אנשים מבקשים מהמשטרה תעודת יושר, המעידה שאין להם אישום פלילי, לבקשת מקום העבודה. זאת, למרות שמעסיק המבקש זאת עלול להסתכן בעבירה פלילית. אבל, בהתאם לחוק למניעת העסקת עברייני מין במוסדות מסוימים (בעיקר במוסדות חינוך) – כל מוסד נדרש לקבל אישור לעבודה ממשטרת ישראל עבור כל גבר המועסק במוסד וגילו מעל גיל 18. רוצים לקבל ייעוץ חינם עבור מחיקת רישום משטרתי צרו איתי קשר.

עוד בעניין

עורך דין פלילי מומלץ>> | עו”ד צווארון לבן>>

 בקשת מחיקת רישום פלילי

לפעמים, ביטול רישום משטרתי או פלילי הוא אינטרס של אדם צעיר שכשל בנעוריו, עבר על החוק, נתפס, נשפט, נענש – וכל התיעוד הזה מופיע ברישום הפלילי שלו.

למרבה המזל, החוק מאפשר בנסיבות מיוחדות לנקות את תיעוד העבר הפלילי, ולהתחיל מחדש עם רשומות נקיות מהרשעה פלילית. מחיקת רישום פלילי כרוכה בתהליך המתבצע על ידי הגשת חנינה לנשיא המדינה. הנשיא הוא הגורם המוסמך להורות על מחיקת רישום פלילי.

כיוון שאנשים מהישוב לא בקיאים ברזי ההליך הקשורים לצורך מחיקת הרישום הפלילי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין ולהיעזר בו לביצוע המשימה.

עילות לביטול רישום משטרתי

אם טעיתם בעבר, יתכן שאתם זכאים לנקות את התיק הפלילי או למחוק את מרבית ההרשעות לאחר 7 או 10 שנים. כיוון שלא מדובר בהליך אוטומטי, מומלץ להסתייע בעורך דין שיגיש עבורכם את הבקשה. פנו אלינו עוד היום לצורך מחיקת רישום פלילי. חייגו עכשיו ייעוץ חינם! – 055-9704235

צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
Skip to content