לייעוץ ללא התחייבות: 055-9704235
דיני משפחה

דיני משפחה

תחום דיני המשפחה טומן בחובו ייחודיות לצד מורכבות רבה, ועוסק בסיטואציות ובסכסוכים עתירים באמוציות בין קרובי משפחה לרוב.

העיסוק המשפטי מחייב רגישות רבה, לצד מקצועיות והיכרות עם רזי החוק והפסיקה, תוך ההבנה כי הטיפול המשפטי עוסק לא רק בסוגיות כלכליות, כי אם בהחלטות בעלות השפעה גורלית על חייהם של הלקוחות.

“הדין אזרחי” ו“הדין הדתי”. ב- דיני משפחה לרוב חלוקת הסמכויות בין שני ברורה. בשנת 1995 חוקק בישראל חוק בית המשפט לענייני משפחה (להלן: “החוק”).

עורך דין דיני משפחה

בשונה מתחומי משפט אחרים בישראל, ובשונה מן העיסוק בנושא של דיני משפחה בעולם, במדינת ישראל קיימות שתי סמכויות שיפוט הנוגעות לסכסוכי משפחה וגירושין בעיקרן:

בית המשפט לענייני משפחה- בית המשפט לענייני משפחה הוא ערוץ עצמאי של בית משפט שלום, אשר הוסמך לעסוק בסכסוכי משפחה כלכליים ללא הגבלת סכום ואישיים, תוך כפיפות לחוק בית המשפט לענייני משפחה. לבית המשפט לענייני משפחה כלים ייחודיים בניהם יחידת הסיוע אשר מורכבת מאנשי מקצוע דוגמת עובדים סוציאליים ופסיכולוגיים, ומגוון סמכויות מורחבות, במטרה לאפשר לו לחתור לפסיקה הוגנת המביאה בחשבון מורכבויות אישיות רבות, וטובת ילדים במעמד קטינים.

סמכות השיפוט

דיני משפחה – בית הדין הרבני- בתי הדין הרבניים מוכרים כזרוע של מערכת המשפט בישראל, ובעלי סמכות פסיקה בענייני גירושין: חלוקת רכוש, משמורת ילדים ומזונות ילדים, כמו גם בתחומים דיני אישות וגיור. בית הדין הרבני מונחה ופועל לפסיקה על פי ההלכה היהודית.

נהוג לחשוב כי בית הדין הרבני פועל לטובת גברים, בעוד שבית המשפט לענייני משפחה מיטיב יותר עם נשים, אולם חשוב לציין כי מדובר במיתוס שאינו בהכרח נכון, ויש לבחון כל מקרה לגופו על מנת להחליט מהי הסמכות השיפוטית המותאמת והטובה ללקוח.

מה שאכן נכון הוא שהסמכות השיפוטית לטיפול בכל מקרה מוכרעת במרוץ סמכויות- על פי המיקום בו נפתח התיק קודם לכן, מה שאומר שבעת סכסוך גירושין בו נמצאת השפעה של הסמכות השיפוטית על התוצאה, מוטב להקדים את הצד השני בפתיחת התיק בסמכות המיטיבה יותר.

עורך דין לענייני משפחה

הכרעות המתקבלות במהלך סכסוכי משפחה עשויות ללוות את בני הזוג וילדיהם לאורך שנים ארוכות, ובעלות השפעה על איכות החיים, ההיבט הכלכלי, מקום המגורים, חינוך הילדים וגורמים רבים נוספים. חשוב במיוחד לקבל ליווי משפטי אחראי ומקצועי, מעורך דין מומחה ומנוסה בתחום דיני משפחה.

גם כאשר הנטייה היא לפרק את התא המשפחתי בהסכמה ולהימנע ממלחמות מתישות בבית המשפט, מומלץ לפנות אל עורך דין דיני משפחה לייעוץ, למידת הזכויות והאפשרויות, גישור ועריכת הסכם גירושין מיטיב, המביא מחד גיסא את המורכבות הרגישות הקיימים בפירוק תא ומשפחתי, ומאידך גיסא את הידע והמקצועיות שיבטיחו המשכיות ויציאה לדרך חדשה ונפרדת באופן אחראי והוגן.

עורך דין לענייני משפחה יעקב שקאלר מביא ניסיון רב שנים, ידע ומקצועיות שאין שניה לה, בייצוג לקוחות בתחום דיני המשפחה, לרבות בנושאי גירושין, צוואות ומעמד אישי, ומנגיש לטובת כלל לקוחותיו ידע נרחב, ייעוץ מקצועי ויחס אישי, בזמינות מלאה.

לקבלת ייעוץ והכוונה ולתיאום פגישה אישית ניתן התקשר 24/7

לעו”ד יעקב שקאלר: 052-2575298

צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
Skip to content