לייעוץ ללא התחייבות: 055-9704235
האם המשטרה תופרת תיקים לאזרחים?

האם המשטרה תופרת תיקים לאזרחים?

eeec7d43 d25b 4651 b5c0 e0fd8405e808

גורמי אכיפת החוק נהנים מכוח רב, כתוצאה מהחקיקה המאפשרת להם לפעול לטובת שמירה על הסדר הציבורי. עם זאת חלה על גופים אלה החובה לפעול במידתיות תוך ריסון הכוח, ושמירה על זכויות הפרט. כל אימת שמתבצעת פגיעה אפשרית בזכויות הפרט, ישנה חשיבות רבה לקבלת ליווי ויעוץ משפטי על ידי עורך דין פלילי מנוסה, המכיר את הוראות החוק ופעילות רשויות אכיפת החוק וביניהן המשטרה, והכל לטובת שמירה על זכויות האזרח וניהול הליך תקין, ללא תפירת תיקים, וללא האשמות שווא.

בשנים האחרונות אנו עדים לריבוי מקרים, בהם המשטרה מפעילה את כוחה יתר על המידה, ולעיתים ללא צורך, תוך שהיא רומסת בצורה גסה זכויות חשודים, ובהמשך את זכותם כנאשמים במשפטם במסגרת ההליך הפלילי.

בשנת 2018 המליץ השופט (בדימוס) דוד רוזן, נציב תלונות הציבור על התביעה והפרקליטות, לפתוח בחקירה נגד שוטרים אשר לכאורה, ניסו לשבש הליכים, ובמסגרת זו תיאמו גרסאות בעניין תלונה שהוגשה כנגדם על ידי אזרח. למעשה הייתה זו הפעם הראשונה, בה ניתנה אסמכתא לתופעה מסוכנת מסוג זה. מעבר לכך, רמז הנציב כי לא מדובר באירוע חד פעמי. ישנם מקרים רבים בהם אזרחים מותקפים על ידי המשטרה, ולאחר מכן מוגשים נגדם כתבי אישום בגין תקיפת שוטרים, וזאת כאמור, לאחר תיאום גרסאות ותפירת תיק, תוך תיאום גרסאות ועדויות בין השוטרים ולרבות גם העלמת ראיות.

זהו מצב של שחיתות משטרתית, וקשור באופן ישיר לתרבות האשמות השווא והתנכלות לאזרחים חפים מפשע, אם בגלל ענייני אגו, במפגש בין אזרח ׳חוצפן׳ לבין שוטר רודף שררה, אם בגלל ׳הינעלות׳ החוקר על אג’נדה חקירתית, קו אחד ואין בילתו להאשמת הנחקר, ואם זה כתוצאה מרצון לפתור ולפענח תיקי פשע בכל מחיר.

בשנים האחרונות חלה עלייה בתיקים, בהם מזכה בית המשפט את הנאשמים בעבירות של תקיפת שוטרים, תוך שהוא קובע כי המשטרה פועלת באופן של טיוח ותיאום גרסאות.

מצב בו ישנה עלייה באישומים של אלימות משטרתית, גורם לירידה באמון האזרחים במשטרה וכך פוגע גם בשגרת החיים התקינה, שכן כולנו רוצים משטרה חזקה ומתפקדת, השומרת עלינו ולא שאנחנו נצטרך להישמר מפניה.

בכל מקרה בו ישנו מפגש אזרח – שוטר, אשר כתוצאה ממנו נלקח האזרח לחקירה, ולמעשה הופך לחשוד, יש לגשת, באופן מידי, לקבלת ייעוץ לעורך דין פלילי המנוסה בעבודה מול המשטרה, או להזמין סניגור לפני מסירת כל גרסה בתחנת המשטרה. הסניגור יכול להשפיע על פעולות החקירה, למנוע האשמות שווא ולפקח באופן יעיל על המערכת שלצערנו, נראה כי לעיתים מאבדת את כיוונה, ובדרך זו עלולה לגרום לנזק משמעותי ורחב היקף לאזרחים.

עובדה היא שישנם מקרים רבים בהם ניתן להוביל לסגירת תיק פלילי, שינוי עילות סגירת התיק והשפעה על פעולות חקירה במידת הצורך בליווי עו”ד פלילי מנוסה. כך ניתן למנוע סיבוכים מיותרים, תיקים פליליים, פיטורים ממקום העבודה והכפשת שמו של אדם.

לא לוותר על זכותכם זו!

צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
Skip to content